Předplatit časopis Finmag

Třetina českých uživatelů online seznamek by využila umělou inteligenci jako pomoc při seznamování

Protext
Protext
18. 7. 2024
Tiskové zprávy
Třetina českých uživatelů online seznamek by využila umělou inteligenci jako pomoc při seznamování
Zdroj: Protext

Praha 18. července 2024 (PROTEXT) - Lidé by jí přenechali například zahájení konverzace nebo tvorbu svého profilu

Uživatelé online seznamek jsou nakloněni tomu, aby jim s randěním pomáhala umělá inteligence. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu Avastu*, přední značky v oblasti digitální bezpečnosti a ochrany soukromí společnosti Gen™ (NASDAQ: GEN). Češi by AI využili k zahájení konverzace (33 %), pro vylepšení profilu v seznamovací aplikaci (30 %), nebo pro seznamovací koučink (29 %). „Lidé často tápou, jak se na seznamce chovat, aby dospěli k osobnímu setkání. Někteří z mých klientů AI během seznamování již používají, ale v současné chvíli její návrhy berou jako inspiraci, než že by se celý proces seznámení dal na umělou inteligenci delegovat,“ říká Markéta Šetinová, psychoterapeutka se zaměřením na seznamování a zakladatelka Institutu Moderní láska.

Online randění má i svá úskalí, nehledě na využití AI. Mezi lednem 2023 a květnem 2024 zablokovaly Avast a AVG více než tři miliony romanticky motivovaných útoků, nejvíce v Praze, Brně, Olomouci a Ostravě.⁠⁠ Terčem seznamovacího podvodu se někdy v životě stala čtvrtina (24 %) českých uživatelů online seznamek. Dalších 33 % se setkalo s tzv. catfishingem, kdy se osoba na internetu vydává za někoho, kým není.

„Čeští uživatelé seznamek tráví na seznamovacích platformách v průměru přes 5 hodin týdně. Doporučujeme proto, aby věnovali zvýšenou pozornost tomu, s kým a jak komunikují. Je dobré si ověřit, že dotyčný skutečně existuje a že o sobě mluví pravdu, např. prostřednictvím videohovoru nebo ověřením profilové fotky pomocí vyhledávání fotek,“ vysvětluje výzkumník hrozeb Avastu Jakub Vávra.

*Metodika: Průzkum pro Gen realizovala společnost Dynata v období od 6. do 22. března 2024 na vzorku 1007 dospělých Čechů. 

 

 

„Články označené PROTEXT přebíráme ze stejnojmenné služby agentury ČTK, nejsou součástí redakčního obsahu webu Peníze.cz. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a nese odpovědnost za její obsah. ČTK v podmínkách služby uvádí, že nezveřejní informace, které by byly v rozporu se zákonem nebo by mohly být způsobilé porušit práva třetích osob na ochranu osobnosti, případně jiná zákonem chráněná práva třetích osob.“

Kdy je sport skvělým byznysem a kdy ne? Čtěte v novém Finmagu

Je sport dobrý byznys? Bezpochyby. Když ale je řeč o olympiádě, není to tak jednoznačné. Pořadatelská města totiž stále víc a víc prodělávají. I miliardy dolarů.

Finmag předplatnéZdroj: Finmag

SPORTEM K BYZNYSU

Nejlépe placení sportovci? Michael Jordan, Tiger Woods, Christiano Ronaldo… • Proč se olympiáda stala globálním černým Petrem? • Jak se vrcholový závodník stane vrcholovým manažerem

BYZNYS JE HRA

„Nenapadlo by mě takovou firmu rozjíždět, kdybych neměl ADHD,“ říká Rosťa Novák o úspěšném Cirku La Putyka. • Proč Elonu Muskovi už není do smíchu • Zachránili barokní skvost, teď chtějí manželé Lazarowitz svůj zámek odkázat státu

Sdílejte

Aktuální číslo časopisu

Předplatné časopisu Finmag

Kdy je sport skvělým byznysem a kdy ne?

Koupit nejnovější číslo